Spolehlivá a bezpečná volba pro provoz – Frekvenční měnič Standard A550

Srp 09

Spolehlivá a bezpečná volba pro provoz – Frekvenční měnič Standard A550

Frekvenční měnič je zařízení, které se stále častěji využívá k řízení pohonů. Postupně si svou cestu od složitých průmyslových aplikací nacházejí měniče frekvence i k zařízením s jednoduchou zátěží. V takovém případě mluvíme o frekvenčních měničích pro standardní aplikace. Tomuto způsobu využití frekvenčního měniče je uzpůsobena jako funkční výbava, tak i způsob ovládání. Podívali jsme se na to, co je dnes běžnou součástí i cenově dostupných frekvenčních měničů řady Standard A550.

Řízení pohonů zařízení s jednoduchou zátěží, jako jsou dopravníky, ventilátory a čerpadla je již dnes možné snadno vyřešit pomocí frekvenčního měniče. Ve standardní třídě jsou k dispozici již za velmi příznivé ceny a tak je i návratnost investice velmi rychlá. Příkladem může být frekvenční měnič řady Standard A550 s V / F skalárním řízením a širokou paletou funkcí, přesto, uživatelsky přívětivým ovládáním. Už ve standardní třídě frekvenčních měničů lze počítat s bezpečností a spolehlivostí.

Frekvenční měnič přispívá i k bezpečnému provozu

frekvenční měniče

1,5kW frekvenční měnič STANDARD A550-2S0015 -230V

Bezpečnost v souvislosti s používáním frekvenčního měniče nezmiňujeme náhodou. Samotnou provoz elektromotoru mohou negativně ovlivňovat různé externí faktory, které často provozovatel ani nemá možnost ovlivnit. Mluvit tak můžeme například o přepětí, podpětí či kolísavém tlaku v soustavě s čerpadlem. Tím, že frekvenční měniče umožňují plynulou regulaci otáček asynchronního elektromotoru, zabezpečuje jeho bezpečný a efektivní provoz.

Kromě toho, již v rámci standardní třídy frekvenčních měničů se můžete spolehnout na integrovanou brzdovou jednotku a systém bezpečného zastavení v případě, že by hrozilo poškození elektromotoru, případně poháněného zařízení. Frekvenční měnič řady Standard A550 je již od výroby konfigurován do základního nastavení a tak ho hned po správné montáži můžete začít používat.


Dodejme, že integrace frekvenčního měniče do pohonného systému jednoznačně přispívá k vyšší bezpečnosti celého provozu. Také k nižší spotřebě energií a v neposlední řadě přispívá i k delší životnosti elektromotoru.