Bejvalek se nezbavíš

Čvc 11

Bejvalek se nezbavíš

S mojí ženou jsme si vždycky rozuměli. Poznali jsme se už na střední. Bylo to s ní vážně „terno“. Ihned jsme si padli do oka. Ale postupem času jsem poznával, že je pěkná divoženka. To se mi na ní ovšem ale tuze líbilo. Netrvalo dlouho, a zplodili jsme spolu potomka. Takto jsme šťastně žili pár let. Jenže pak se vše najednou začalo zvrtávat. Než abychom se totálně nenáviděli, dohodli jsme, že bude lepší, když každý půjdeme vlastní cestou. Dítě teď máme ve střídavé péči. A tu a tam se vídáme. Vlastně si pořád rozumíme. Což někteří naši přátelé nechápou. Kolikrát nám navrhují, zda se k sobě přece jen nechceme vrátit. Ale my dobře víme, že by to dělalo akorát tak neplechu. Ne ne, kdepak. Dohodli jsme se tak už před lety, a tak to zkrátka už zůstane. Tvorba plísní

jak zabránit tvorbě plísníjak zastavit množení plísní

Ovšem to, že…

Ovšem to, že se svojí bývalou ženou udržuji hezký vztah se také nezmění! Konec konců, jdeme tak i hezkým příkladem našim dětem. Kdo jiný by to měl dělat? Často si také vypomáháme. Před pár týdny mi bývalá žena volala, že by potřebovala spravit fasádu na domě, zda bych jí s tím nepomohl. S radostí jsem jí řekl, že jí pomůžu. Našel jsem jednu společnost, která se tvářila úžasně, a tak sem ji kontaktoval. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., kterou jsem se rozhodl objednat, je jedinečná v tom, že fasády čistí speciální technikou. U té techniky používají pěnu, která se na fasádě dlouho udrží a ve výsledku tak zvyšuje čisticí účinek. Na fasádě jsme také měli starý vodní kámen a další nečistoty. Ty z fasády pracovníci také odstranili. Teď už ale k samotným následujícím postupům čištění.

příčiny vzniku plísnějak se tvoří plíseň

Mají na to velice promyšlený systém…

Mají na to velice promyšlený systém. V první etapě provedli mechanické a chemické čištění fasády, za pomocí tlakové vody s čisticí chemií Unisan, RID a HDD. Pokud si přejete, můžete mít i novou fasádní výmalbu po tomto kroku. Následuje druhá etapa, kde pracovníci použijí chemický nástřik. Ten musí setrvat po dobu 24 hodin. Pak se přechází k poslední etapě čištění. Tím je další chemické ošetření, tentokrát však se ošetří protiplísňovým nátěrem LSG. Tento nátěr je dokonce technologií 21. století, jeho životnost je dle slov pracovníků stoprocentní za normálních klimatických podmínek šest a více let. Navíc společnost nabízí na čisticí a dezinfekční práce záruku dva roky. Takže kdybyste byli nespokojeni, můžete se jim bez obav ozvat a oni půjdou svoji práci napravit. To nám připadalo velice unikátní.

Pracovníci nám také podrobně vysvětlili, že nátěr LSG funguje tak, že uzavře fasádu, aby veškerá vlhkost, spady, organické usazeniny a plísně neměly nejmenší šanci se do fasády dostat. Tvorba plísní je tímto zažehnána. Tento nátěr by měl tedy vydržet několik let bez problému a dalších až dvanáct let plus minus ještě nějak fungovat. Ex si novou fasádu moc pochvaluje, tuto firmu tedy určitě doporučujeme.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *