Kvalitní elektromotory do různých podmínek

Zář 04

Elektromotor je elektrické zařízení, které přeměňuje elektrický proud na mechanickou práci, respektive na mechanický (rotační) nebo lineární pohyb přičemž podle toho rozlišujeme rotační nebo lineární motory. Elektromotor funguje na principu elektromagnetismu, v praxi však existují i ​​motory založené na jiných elektromechanických jevech, jako je například elektrostatika nebo piezoelektrický jev a další.

Historie rotujících magnetických polí nazývaných také jako Aragove rotace sahá do první poloviny 19. století. Spojuje se se jménem známého francouzského fyzika Françoise Arago. Od tohoto času jsme však jako lidstvo již prošly velký kus cesty a elektromotory se na nějaký čas staly integrální součástí mnoha našich životních oblastí. Společnost Kelheim připravila pro zájemce pestrou nabídku elektromotorů různých druhů, velikostí, výkonu a využití. V našem portfoliu produktů vždy najdete jen originální elektromotory vysoké kvality, které pocházejí od špičkových a ověřených výrobců.

Jednofázový elektromotor 230V

Jednofázový elektromotor je elektrické zařízení s výstupním výkonem přibližně 1PP. V praxi se většinou jedná o jednofázové indukční motory, přičemž mnohé z nich si našly významné využití v různých domácích aplikacích. Uvedené zařízení lze využít například při ventilátorech, elektrických hračkách, ventilátorech, odstředivých čerpadlech, pračkách a mnoha dalších výrobcích.

Jednofázový elektromotor 230V

Jednofázové elektromotory 230V své praktické využití si najdou zejména v soustavě TN-C, TN-S a TN-CS. Všechna tato zařízení jsou navrženy k použití pro jednu fázi a použijí se v lehkých i těžkých provozech. Na spuštění jednofázových elektromotorů se spolu se standardním provozním vinutím používá i přídavné navíjecí vinutí pole. Toto pomocné vinutí je spolu s fázovým posunem umístěny 90 stupňů k běžícímu vinutí. Paralelně je spojeno s běžícím vinutím.

Na spuštění uvedených zařízení se praxi využívají i další způsoby. Na základě kterých jsou motory klasifikovány jako motory s dělenými fázemi. Či motory s stíněnými póly nebo motory s reluktanční a mnohé další.

Společnost Kelheim nabízí zájemcům k prodej elektromotorů včetně jednofázového elektromotoru ML-230V. Naše produktové portfolio vždy obsahuje jen špičkové produkty od ověřených producentů a naši pracovníci jsou kdykoliv připraveni doporučit vám nejvhodnější řešení pro vaši provoz.