Frekvenční měnič na čerpadlo usnadňuje ovládání

Srp 19

Frekvenční měnič na čerpadlo usnadňuje ovládání

Frekvenční měniče jsou stále populárnějším způsobem ovládání různých elektrických zařízení a výjimkou samozřejmě nejsou ani čerpadla. Výhody tohoto způsobu ovládání jsou zřejmé – chrání, snižují provozní náklady a celé ovládání výrazně usnadňují. Zjistěte, proč se vyplatí upřednostnit frekvenční měnič na čerpadlo před konvenčními způsoby ovládání.

Jaké výhody nabízí frekvenční měnič na čerpadlo?

frekvencni menic na cerpadlo

Frekvenční měnič 5,5kW A550-4T0050

Frekvenční měnič je užitečným a velmi efektivním způsobem, jak ovládat čerpadla, což je možné využít i v náročném průmyslovém prostředí. Hlavní výhodou frekvenčního měniče je v tomto směru jeho funkce spínání čerpadla bez tlakových rázů a se schopností plynulého rozběhu. Regulací otáček zároveň dochází k tomu, že tlak v soustavě je konstantní, což nejenže šetří komponenty čerpadla, ale zároveň umožňuje jeho efektivnější provoz.

Frekvenční měnič na čerpadlo nabízí i další ochranné funkce. Má zabudovanou ochranu proti přepětí, podpětí, nadproudu či přetížení. Zvláště u čerpadel je užitečná i ochrana proti “provozu na sucho”. Eliminace výkyvů tlaku v systému pomáhá prodloužit životnost čerpadla. Frekvenční měnič na čerpadlo dokáže zefektivnit provoz čerpadla až o desítky procent, takže tato investice se vám ve formě snížené spotřeby energie rychle vrátí.

VYBO X550 je vhodným frekvenčním měničem na regulaci čerpadla

Příkladem ideálního frekvenčního měniče na čerpadlo je například řada měničů VYBO X550 s krytím IP65, které jsou vhodné i pro středně náročné aplikace. Díky propracované konstrukci se můžete spolehnout na jejich odolnost vůči prachu a stříkající vodě.

Frekvenční měniče VYBO X550 vhodné k čerpadlům jsou vyráběny v různých provedeních, které lze přizpůsobit přesně vašim požadavkům. Tento typ frekvenčního měniče je dostupný pro napájení 230 V i 400 V využívány především v průmyslu. Jedním frekvenčním měničem je za určitých podmínek ovládat i několik čerpadel současně.

Obraťte se na nás a my vám podrobně vysvětlíme, jak můžete efektivně využít frekvenční měnič ve spolupráci s čerpadly.