Strojové čištění podlah nabízí celou řadu výhod

Dub 09

Strojové čištění podlah nabízí celou řadu výhod

V nedávné době jsme čistili podlahy velkého obchodního centra. Pro naši společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. se jednalo o zakázku, kdy jsme opět mohli plně využít osvědčenou a spolehlivou metodu strojového čištění. Její přednosti a výhody v současnosti oceňují klienti ve vícero zemích střední Evropy. Což pouze potvrzuje jedinečnost tohoto progresivního způsobu čištění podlah.

Jsme mezinárodní úklidovou a čistící společností, která se v oblasti těchto služeb pohybuje již tři desetiletí. V portfoliu naší firmy figuruje odborné ošetření podlah dlouhodobě a velice úspěšně. Vždyť právě podlahy jsou základní součástí každého interiéru – jsou vyráběny z různých druhů materiálů a vyznačují se množstvím rozličných podob.

Dnes stále více převládá laický názor, že většina dnešníh podlah je prakticky „bezúdtržbová.“ Postačí pouze nezákladnější péče, tedy občas ji zbavit prachu a případně setřít. Z pohledu odborníků je ovšem tato představa hodně vzdálená skutečnosti. Pokud se majitel podlaze přiměřeně nevěnuje, hrozí reálné nebezpečí v podobě celé řady problémů.

Podlaha…

Podlaha totiž postupně ztrácí svoji svěžest, vzhled a jiskru. Bez adekvátní, technologicky správné formy ošetření, lze proto očekávat snadné poškození, a mnohdy až nevratné poničení. Při každodenní zátěži podlah je toto nebezpečí velmi pravděpodobné. Každý majitel by si měl uvědomit, že každým odborným ošetřením podlahy výrazně prodlouží její životnost a tím kvalitu svého bydlení.

Čištění podlah Brno nabízí v tomto směru spolehlivé, osvědčené a po všech stránkách bezpečné řešení. Jeho výhody každodenně potvrzují klienti nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Rakousku a Německu. Stovky spokojených zákazníků tak při pravidelné odborné údržbě svých podlah – cíleně sázejí na jedinečné strojové čištění v režii naší společnosti.

Samotné strojové čištění přitom symbolizují tři základní prvky – výkonná technika, účinná chemie a zkušený tým kvalifikovaných pracovníků. Toto propojení se stává spolehlivou zárukou, že jakékoliv podlahy našeho klienta budou ošetřeny na nejvyšší kvalitativní úrovni. Jedná se o přímou cestu k získání důvěry klienta a jeho plné spokojenosti s realizovanými službami.

Klíčový…

Klíčový prvek při čištění podlah tedy představuje technika. Společnost A SERVIS plně spoléhá na precizní pomoc výkonného a spolehlivého jednokotoučového čistícího stroje. Jedná se o zařízení, které dokáže efektivně a přitom bezpečně vyčistit nejrůznější typy podlah. Zde je třeba připomenout, že se jedná o špičkový stroj, který je považován za jediné zařízení, které dokonale zvládne jak generální, tak detailní čištění podlah.

Jedná se o masivní stroj, který svou hmotností cca 50 kg plně využívá výrazného přítlaku, který je směrován přímo na rotační kotouč s průměrem 45 centimetrů. Strojní kartáčování tak probíhá rovnoměrně a systematicky, přičemž použitá chemie ošetřuje podlahu do hloubky materiálové struktury. Jedná se o činnost, která posouvá strojové čištění na vrchol kvality v dané oblasti.

Již jsme se také zmínili o zásadní roli, kterou sehrává čistící chemie. Podívejme se na ni proto detailněji. Odborníci společnosti A SERVIS nejčastěji používají zásaditá čistidla. Pochopitelně, že v případě potřeby využijí rovněž chemii kyselého charakteru. Tato účinná chemie je ovšem využívána při ošetření podlah, které byly znečištěny vápnem, cementem a podobnými stavebními materiály.

Další…

Další nesmírně důležitý krok představuje práce silného průmyslového vysavače. V rukou zkušených profesionálů je vůči podlaze velmi šetrný, takže klient nemusí mít sebemenší obavy. Díky jeho jedinečnému sacímu výkonu a efektivitě, jsou z čištěného povrchu spolehlivě odstraněny veškeré nečistoty, skvrny dlouhodobě zažrané špíny, a pochopitelně také odolná mastnota. Poté se ještě jednou podlaha pečlivě umyje čistou vodou, aby byla dovršena řádná neutralizace použitých chemických prostředků. Následně podlahu necháme vyschnout.

Takto odborně ošetřená podlaha je již zcela hygienicky čistá a vydezinfikovaná. V tuto chvíli nabývá klient dojmu, že komplexní strojové ošetření podlahy dosáhlo svého očekávaného výsledku. Ovšem, společnost A SERVIS bude vždy svým klientům doporučovat konečné zakonzervování odborně vyčištěného povrchu podlahy! Společností je tento velice důležitý proces realizován nanesením tzv. fluatačního nátěru.

Při vlastním zakonzervováním je podlaha pokryta trvalým a velice odolným průmyslovým polymerem, který ji dlouhodobě a spolehlivě ochrání. Kvalitní vrstva polymeru způsobí, že se podlaha nebude již snadno špinit, získá pružnost a je velmi bezpečná při chůzi. Firma A SERVIS impregnuje podlahy zpravidla pololesklým nebo matným voskem, který se v praxi nejlépe osvědčil.

Kompaktní…

Kompaktní a pevná vrstva vosku působí na podlaze jako účinný a a efektivní protektor, díky kterému se stává povrch odolný proti poškrábání. Klienti rovněž oceňují, že odborně navoskovaná podlaha se mnohem snadněji udržuje, a to bez jakékoliv námahy, či stresu. Nanesený polymer rovněž velice dobře eliminuje stopy bosých nebo zpocených nohou, což určitě přispívá k vysoké estetice ošetřené podlahy.

Nedávno naše firma A SERVIS také čistila podlahy na chatě sympatických mladých lidí… Chatu sice využívají převážně v létě, ale její podlahy jsou vystaveny poměrně vysoké zátěži. Zákonitě tak nadešla chvíle, kdy běžná údržba přestala stačit. Chůze v obuvi používané venku v přírodě, nebo naopak bosé nohy plné písku, různé dětské hry, letní vlhkost, vaření… To vše se muselo časem na kvalitě podlahy odrazit.

Díky progresivní metodě strojového čištění a odbornému zakonzervování – získaly značně namáhané podlahy chaty zpět svůj původní vzhled, velkou odolnost a bezpečnost při každém kroku všech návštěvníků chaty. S příchodem letní sezóny tak budou odborně ošetřené podlahy svým majitelům spolehlivě sloužit bez jakýchkoliv problémů. Systém strojového ošetření podlah realizovaný naší úklidovou společností A SERVIS, tak opět dokázal své nesporné technologické přednosti a výhody, které vycházejí z jedinečné kvality celého odborného procesu čištění.